AGROSEL TARIMSAL ÜRETİM PAZ.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.

LITHOvit CO2

Yapraktan Uygulamalar İçin Doğal CO2 Kaynağı

NATURAL CO2 SOURCE FOR FOLIAR APPLICATIONS
# Garanti Edilen İçerik %w/w
1 Toplam Kalsiyum Karbonat (CaCO3) % 72
2 Toplam Magnezyum Karbonat (MgCO3) % 7
3 Maksimum Nem % 0,3
4 Tane Büyüklüğü < 25µm
5 pH 8-10
  • Lithovit Doğal CO2 yaprak gübresi açık ve kapalı alanlarda etkin olarak başarıyla kullanılabilir. Kalsiyum Karbonat, çok sayıda mikro besin elementi ile desteklenmektedir. Lithovit parçacıkları bitki stomaları yoluyla emilimi doğrudan yapılabilecek kadar küçüktür. [tanecik çapları 200 nanometre(0,0002 mm) ve 10 mikron(0,01 mm) arasında]
  • Yapraklarda hücre boşlukları arasında Lithovit parçacıkları CO2 ve diğer mikro elementleri serbest bırakarak aktif hale geçmesini sağlar.
  • Normal havanın CO2 içeriği %0.04(onbinde dört) vol.dır. Bu da düşük CO2 miktarı anlamına gelir. Düşük CO2 den ençok kültür bitkileri etkilenir ve optimum miktarda fotosentez yapamaz. Sıcaklık koşullarının olumlu olduğunu ve ortamda yeterli besin maddelerinin ve suyun bulunduğunu kabul etsek dahi maksimum fotosentez seviyesi havada CO2 miktarının %0.1 (binde bir) vol. olması halinde gerçekleşir. Doğal CO2 gübresi Lithovit, kullanımı bitkilerde fotosentez performansını arttırır ve buna ek olarak Lithovit içerdiği mikro besin elementleriyle bu etkisini daha da güçlü hale getirir. Lithovit, bitkilerde net bir iyileştirme performansı gösterir. Birçok bitkide bu özellikler daha hızlı büyüme, daha yüksek verim ve bir çok durumda düşük su ihtiyacı, ayrıca genel bir canlılık olarak kendini göstermektedir. Buna ek olarak bitkilerde mantar hastalıklarına karşı (yapraklarda pas, mildiyö, meyve çürüklüğü gibi) direncin arttığı, duyarlılığın azaldığı bilimsel olarak tespit edilmiştir.

LITHOvit Ambalaj:
  • 1 kg
  • 3 kg
  • 10 kg